DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

DSC_2811.JPGW dniu 1 czerwca 2017r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych, mający na celu upowszechnianie znajomości języków współczesnego świata i zachęcanie młodzieży do ich poznawania.

W pierwszej części spotkania uczniowie, zgromadzeni na sali gimnastycznej, mieli okazję zapoznać się z prezentacjami przygotowanymi  m.in. przez młodzież z klas gimnazjalnych.
Na początku prowadzący zachęcali do nauki języków obcych, wskazując na korzyści płynące z ich znajomości. Następnie zaprezentowane zostały przykładowe kraje z obszaru wiodących języków – angielskiego i niemieckiego: Australia i Niemcy. Przybliżono m.in. elementy krajoznawcze, gospodarkę, architekturę, kulturę, zwyczaje, a także to, co wbrew stereotypom cechuje mieszkańców tych państw. Kolejnym punktem prezentacji były wskazówki i rady, jak skutecznie uczyć się języków obcych, by osiągnąć sukces w tej dziedzinie.
Na dowód tego uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki w języku angielskim i niemieckim. Wykonano następujące utwory:
„Sie zu ihm” – Ona do niego – Wiktoria Gazda
„Dust if you must” – Sprzątaj, jeśli musisz – Michał Augustyn
“Knockin’ on Heaven’s Door”  zespołu Guns N’ Roses – Daria Posłuszna
“Das Huhn und der Karpfen” – Kura i karp – Kacper Marzec
“Mrs. Butler!” – Dla skarżypytów – Szymon Kurda
Na koniec uczniowie i nauczyciele mieli okazję zmierzyć się w quizie wiedzy o Niemczech i Australii.
W drugiej części imprezy młodsi uczniowie odwiedzili klasy gimnazjalne z klimatycznym wystrojem i poczęstunkiem o tematyce omawianych państw. Można było spróbować tradycyjnej kuchni Niemiec, Austrii i Australii – m.in. wypieków (strucli jabłkowej, pączków, kokosowych i bezowych ciasteczek z bitą śmietaną i owocami), zupy, a także wypić napój jabłkowy. Potrawy przygotowywały głównie: Karolina Lewandowska, Klaudia Magda (IG), Wiktoria Gazda, Patrycja Krupa (IIG), Karolina Dańko, Patrycja Mierzejewska (IIIG).
Dzień Języków Obcych okazał się atrakcyjnym wydarzeniem w naszej szkole oraz spełnił cele dydaktyczno-poznawcze.

Małgorzata Lignowska
Barabara Reizer